Tarçınlı Su Diyeti Nasıl Yapılır

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

30 kişinin defterinde

Tarçınlı Su Diyeti Nasıl Yapılır

Diyet yaparken bol bol su tüketmenin faydalarını artık bilmeyen yoktur. Bol bol su içme eylemi bir de tarçın ile birleşince doğal zayıflatıcı suyumuz ortaya çıkmaktadır. Tarçınlı suyun, diyetisyenler tarafından zayıflatıcı bir etkisi olduğu ve zayıflamada destekleyici olduğu söylenmiştir. Tarçınlı su diyeti diğer diyetlere oranla daha kolaydır, sürekli elinizin altında bulundurabileceğiz bir karışımdır ve kişiyi üzmeden, sıkmadan yapılabilmektedir. Özellikle işi dolayısıyla gün boyu masa başında hareketsiz oturanların imdadına yetişen bir diyettir. Eğer sizde kilo vermekte zorlanıyorsanız tarçınlı suyu denediğinizde mutlaka faydasını göreceksiniz.

Tarçınlı su, metabolizmayı hızlandırır ve kişilerin hızlı kilo vermesinde fayda sağlar. Çünkü tarçının yağ parçalayıcı özelliğinin olması ve verilen kiloların su kaybından daha çok yağdan gitmesi, kilo vermede herkesin istediği o mutlu sondur. Size tokluk hissi yaşatır ve daha uzun süreli bir şeyler yeme isteğinizi bastırır, sizi çeşitli yiyeceklerden uzak tutar. Diyet esnasında kan şekerinizin daha düzende olmasını sağlar. Peki tarçınlı su nasıl hazırlanır; üç-dört adet çubuk tarçını beş su bardağı su ile uygun bir tencereye alın. Bu karışımı yaklaşık on dakika kadar kaynatmanız yeterli olacaktır. Oda sıcaklığında soğuduktan sonra tüketmeye başlayabilirsiniz ve kalanını buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Tüketim esnasında ağız tadınıza göre içerisine elma dilimleri ya da limon atabilirsiniz.

Tarçınlı suyun, sabah ve akşamları özellikle aç karnına tüketilmesi önerilir. Fakat gün içerisinde de tüketilebilmektedir. Gece yatmadan aç karnına içilen tarçınlı su, gece boyu yağ yakımını tetiklemesinden dolayı önemlidir. Bu şekilde kullanımlar sonucunda, kişinin vücudu ve kilo potansiyeline bağlı olarak tarçınlı suyun faydalarının görülmeye başlaması bir hafta ile iki hafta arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat şöyle de kaçınılmaz bir gerçek vardır ki, bu diyet esnasında bize yağ olarak geri dönecek yiyeceklerden uzak durmalıyız. Yoksa tarçınlı su diyetinden istediğiniz kadar olumlu sonuçlar alamayabilirsiniz.

[effecto-bar]