Sarımsak Nasıl Soyulur?

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

21 kişinin defterinde

Sarımsak Nasıl Soyulur?

Sarımsak Nasıl Soyulur?

Şimdiye dek böylece çok sitede sarımsak nasıl soyulur adlı yazılar okudunuz, videolar izlediniz. Ancak hiçbirisi fiilen size derhal söyleyeceğimiz kadar etkili ve rahat yok.

Önce sarımsak nasıl soyulmaz onu öğrenelim:

  • İlk alternatif olarak şöyle bir usul var: Sarımsakları alın, 20 saniye her tarafında mikrodalgada ısıtın. Gerisinde soyun. Bu usul her ne kadar akılcı gelse de ve soymaya yardımcı olsa da sarımsağı eksik da olsa pişirdiği için lezzet kaybı yaşanmasına neden oluyor.
  • İkinci alternatif olan usul ise: Sarımsakları bir kavanoza alın, üstüne sıcak su dökün ve 10 dakika bekleyin. Bu yöntemde de sarımsakların pişmesinin yanı sıra kabukları fazlasıyla yumuşadığı için elinizle kolayca soyma ihtimaliniz azalmış oluyor.
  • Üçüncü yöntem ise gerçekte zorlama gerektiren bir usul: Sarımsağı bir kavanoza alın, kapağını kapatın ve iyice sallayın. Birbirine çarpma etkisiyle kabuklarının soyulması beklenir fakat keza çok güç sarf etmeniz gerekir ayrıca de aynı zamanda eğer daha sulu yapıda bir sarımsağa sahipseniz kabuklar ayrılmaz.

Peki nasıl soyulur?

bıçakla sarımsak soyma

Sarımsağı kesme tahtasının üstüne yerleştirin, bıçağın alt tarafını üstüne koyun ve bıçağı tek elinizle tutarken diğer elinizle üst kısmına düzgünce bastırın. Fazla bastırmanıza gerek kalmadan sarımsağı hafifçe kırmış olacaksınız ve kabuğu da kendiliğinden yavaş yavaş ayrılacak.