Portakallı Limonata Tarifi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

18 kişinin defterinde

Portakallı Limonata Tarifi

Limonata yapımını birçok kişi az çok öğrenmiş ve uygulamıştır. Ancak portakallı limonata tarifi net olarak uygulanamamaktadır. Çünkü portakallı limonata yaparken acılı kabuk tadı sürekli olarak limonata içerisinde yer alır. Bu gibi noktalara dikkat ederek portakallı limonatayı hazırlamak mümkündür. Yapılması gereken en önemli nokta anlatılan aşamaları birebir uygulamaktır. Portakallı limonata yaparken kullanacağınız malzemeleri tam olarak temin etmeniz gerekir. Aksi takdirde ideal sonucu almanız mümkün olmayacaktır. Sıcak yaz aylarında içinizi ferahlatan doğal portakallı limonata tarifi ile sevdiklerinizi ve misafirlerinizi de mutlu edeceksiniz. Yapmanız gereken tek şey hazırlanış şemasını uygulamaktır. Portakallı limonata için gerekli malzemeler ve hazırlanış şeması yazımızın devamında yer almaktadır.

 

 • Kişi Sayısı:
  6 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  30 Dakika dakika
 • Pişirme Süresi:
  10 Dakika dakika

Malzemeler

 • 1 adet portakal
 • 2 adet limon
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1, 5 litre su

 

Yapılışı

1 adet portakal ve 2 adet limonun kabuklarını rendeleyin. Aynı zamanda beyaz kalan kısımları soymayı ihmal etmeyin. Çünkü beyaz kısımlar limonataya acı bir tat katacaktır.

Dilimleyerek rendelediğiniz kabukları bir poşetin içerisine koyun ve dinlendirmek için buzluğa atın. Poşetin içerisinde hava kalmamasına özen gösterin.

Dondurucuda dinlendirdiğiniz kabukları çıkarıp 5 dakika kadar dinlendirdikten sonra blenderın içerisine atın ve 1 su bardağı yoz şeker ilave edip iyice ezin.

Son aşamada blender içerisindeki karışımı süzgece dökün ve üzerine 1.5 litre su ilave ederek süzgeçte karıştırın.

Hazırladığınız karışım servis için uygun hale gelmiştir. Acı tat barındırmayan portakallı limonata tarifini sürekli olarak uygulayabilirsiniz. Afiyet olsun.