Kilo Verdiren Yeşil Çaylı Limonata

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

31 kişinin defterinde

Kilo Verdiren Yeşil Çaylı Limonata

Yeşil çay içeriğinde bulunan antioksidan maddeler sebebiyle yağ yakımını hızlandırdığı bilinir. Artık daha sağlıklı tariflere yönelmek kilo vermek açısından daha etkili olmaktadır. Bilindiği üzere yeşil çay metabolizmayı hızlandırıyor çok iyi bir kanser koruyucusu. Yüzyıllardır yeşil çay dünyanın her yerinde tüketiliyor. Bir fincan yeşil çayın kalori değeri sıfıra yakındır. Zihin açma konsantrasyon artırma özelliği bulunur. Uzun vadede vücuda birçok yararı gözlenmiş olup uzmanlar tarafından da kanıtlanmıştır. Özellikle spor öncesi yeşil çay tüketmek enerjinizi tazeler vücut direncinizi artırmaya başlar daha etkili spor avantajı sağlar.

Yeşil Çayın Zayıflamaya Etkisi

Yeşil çay zayıflatır mı sorusunun cevabı ise; yemekle beraber alınan kaloriyi azaltır ve yağ yakımını hızlandırdığı için diyetle beraber daha fazla etkisi görülür. Bu sebeple yeşil çay zayıflatır mı sorusuna etkisi oldukça büyüktür denilebilir. Kalp sağlığı açısında da oldukça etkilidir. Kan dolaşımını güçlendirir. Fakat atlanmaması gereken bir durum var ki içerdiği kafein sayesinde fazla tüketim de çarpıntıya yol açabilir. Günde en fazla 2-3 fincan tüketilmelidir. Anti kanser olduğu yıllar öncesinde kanıtlanmış olup yeşil çay içeriğinde bulunan kateşinler sayesinde akciğer prostat deri ağız ve mesane kanseri çeşitlerinde yavaşlatıcı önleyici etkisi gözlenmiştir.

Ağız ve diş sağlığında da etkisi büyüktür. Besin artıklarından oluşan mikropların üremesini engeller anti bakteriyel bir koruyucu içerir. Evinize yeşil çay alacaksanız eğer aktarlardan paketli olmayan türlerinden alınırsa daha etkili olacaktır. Çünkü paketli gıdaların dayanma sürelerini artırmak amacıyla kullanılan yöntemler yeşil çayda vitamin kayıplarına yol açmaktadır.

Limonun faydalarına gelinecek olursa içerdiği asit nedeniyle enfeksiyon riskine karşı savaş açar. Cilde parlaklık kazandırır. Aynı yeşil çay gibi anti kanser özelliğine sahiptir. Özellikle kolon göğüs ve prostat kanserine karşı faydalıdır. Tansiyon düşürür iyi kolesterol de etkilidir. Kemik erimesinde karşı çok iyi bir besindir.

Şimdi yeşil çaylı limonata tarifine geçilecek olursa;

Malzemeler

-1 yemek kaşığı yeşil çay

-2-3 çay kaşığı bal

-Yarım limon suyu

-1 tarçın çubuğu

İlk başta ufak bir tencerede suyu kaynatın ardından limon ve tarçını ekleyin 2 dakika kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve yeşil çayı ekleyin 3-5 dakika kadar demlenmeye bırakın balını ekleyin ve yeşil çaylı limonata içmeye hazır.

[effecto-bar]