Karadut Suyu Tarifi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

36 kişinin defterinde

Karadut Suyu Tarifi

Karadut şifacı meyve denilince akla gelen lezzetli meyvedir. Genelde mayıs, haziran aylarında sıkça bulunan meyvenin en çok kansızlığa iyi geldiği bilinir. Birçok etkisi bulunan bu meyvenin evde karadut suyu yapılışı için gereken malzemeleri tanımlayalım.

 

* 1 kg karadut

* 2 litre su

* 1 su bardağı toz şeker

* İsteğe bağlı 4 damla kadar limon sıkabilirsiniz.

Araştırmalara göre karadut suyu kalp ve diş sağlığını koruduğu cildi güzelleştirdiği kanıtlanmıştır. Sağlıkla adlandırılan bu eşsiz meyvenin yapımı için derin bir tencere alıyoruz. Karadut suyu tarifi için püf nokta 1 kg karadutun temizlenmiş ve ayıklanmış şekilde hazır edilmesidir. Tencerenin içine 1 kg karadutu ve 2 litre suyu ekleyip ağzı kapalı şekilde orta ateşte kaynayana kadar pişiriyoruz. Kaynama işlemi gerçekleşince 1 su bardağı tuz şekeri ekleyip hafif karıştırıp 5 dakika daha kaynamaya bırakıyoruz.

Ocağın altını kapatıp süzgeç yardımı ile karadutun suyunu temiz bir şişeye alıyoruz. Günün her saati afiyetle içeceğiniz şifalı su servise hazır hale geliyor. Soğuk içmek sanki hücreleri canlandırıyor hisse verdiği için şiddetle tavsiye ederim. Sağlıkla şifayla afiyetler olsun.

[effecto-bar]