Hızlı Kilo Verdiren Gıdalar

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

15 kişinin defterinde

Hızlı Kilo Verdiren Gıdalar

Kilo Verdiren Gıdalar

Teknolojinin gelişmesi, besinlerin içeriklerini daha yakından incelememize olanak tanımaktadır. Hangi besin kilo aldırır? Hangi besin yağ yaktırır? Benzeri soruları geçmiş yıllara oranla daha gerçekçi veriler ışığında değerlendirerek gruplamak artık daha kolay… Kilo vermek istediğiniz zaman yardım alacağınız gıdalara sizler için mercek tuttuk:

Kırmızı Pul Biber

En önemli özelliği metabolizmayı hızlandırıyor olmasıdır. Bu listede yer alan gıdaların hiç birinin elinde sihirli değnek bulunmaz. Bu da bir anda kilo vermenizi sağlayamayacağı anlamına gelmektedir. Kırmızı pul biber tüketerek hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise kırmızı pul biberin metabolizmayı hızlandırıyor olmasının yanı sıra, hızlı bir şekilde iştahta açıyor olmasıdır.

Tere Tohumu

Tokluk hissi veren gıdalar arasında yer alır. Metabolizmayı hızlandırıcı özelliği ile dikkatleri üzerinde toplar. Aynı zamanda son dönemlerde yer alan pek çok diyet listesinin başrolünde bu gıdanın yer aldığının da altını çizebiliriz.

Karanfil

Genellikle ağzımız iyi koksun diye aldığımız karanfil bitkisinin hayati artısı vücudumuzda bulunan toksinleri uzaklaştırıyor olmasıdır. Özellikle kış günleri yapılan çayların içerisine attığımız karanfili alışkanlık haline getirmemiz durumunda toksinleri daha kolay bir şekilde vücudumuzdan uzaklaştırmamız içten bile olmayacaktır.

Yeşil Çay

Kilo vermek istiyorum. Sözünü söyleyen herkesin tercih ettiği baş yardımcıdır. Onun olmadığı bir diyet listesi düşünülemez. Hem metabolizmayı hızlandırır hem de toksinlerin atılmasına yardım eder. Aynı zamanda sindirimin olması gerekenden daha hızlı bir şekilde yapılmasına da zemin hazırlar. Yani uzun lafın kısası, yeşil çay bütünüyle bir yardımcıdır. Kilo vermek isteyenler devamlı olarak yardım almalıdır.

Kekik

Metabolizmamız üzerinde olumlu etkilere sahip olan bir bitkidir. Kilo vermeyi hızlandırmasının yanı sıra dolaşımı artırıcı etkisi de bulunmaktadır. Anadolu’da asırlardan bu yana tercih edilen bir bitki olan kekik Avrupa ve Amerika’nın yeni gözdeleri arasında yer almaktadır. Damar açıcı özelliğinin olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Zerdeçal

Karaciğerin faaliyetlerini olumlu olarak destekler. Bu durum kilo verilmesi için bir zemin hazırlamaktadır. Kış aylarında gribal enfeksiyonlara karşı da olumlu etkileri olduğu için doğrudan tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır.

Etiketler: kilo verdiren gıdalar, zerdeçal kilo verdirir mi, kekik ile kilo vermek