Gripten Koruyan Bitki Çayları

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

48 kişinin defterinde

Gripten Koruyan Bitki Çayları

 

gripten koruyan bitki çayları

Geldi nezle, grip ve öksürük ayları. Birazcık dikkat edip bol bol gripten koruyan bitki çayları içmeli. Yoksa bol hapşu, bol öksü sizi bekliyor.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren ve Gripten Koruyan Bitki Çayları

Karahindiba Çayı: Ağız içindeki yaralardan bronşite dek dağıtılmış sorunların tedavisinde önerilen karahindiba çayı bununla birlikte içerdiği bileşikler tamamen bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve toksinlerin vücuttan daha seri atılmasına yardımcı oluyor.

Karahindiba çayı etkili bir idrar söktürücü olduğu için ahenkli olarak içildiğinde vücudun susamış kalmasına neden olabilir. Bu etkisinden karahindiba çayı içtiğiniz günler daha artı su tüketerek korunabilirsiniz.

Papatya Çayı: Sinirleri yatıştıran ve uyumayı kolaylaştıran papatya çayında bulunan bazı kimyasal bileşenler (makrofajlar ve B-lenfositler) bakteri ve virüslerle savaşan beyaz kan hücresi sayısının artmasına katkıda bulunuyor.

Papatya çayıyla ilgili uyarı edilmesi gerekenler ise gündüz uykunuzu getirebileceği, artı tüketildiğinde ise mide bulantısına yol açabileceği.

Ginseng Çayı: Çin alternatif tıbbında 5000 yıllık geçmişi olan ginseng çayı bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artıran çaylar arasında yer alıyor.

Günde 2-3 bardak içerseniz ginseng çayının herhangi bir yan etkisi olmaz lakin günde 5-6 bardağa çıkarsanız uykusuzluğa ve sinirlilik haline yol açabilir.

Geven Otu Çayı: Tekrar Çin’e özgü bir çay olan ve Çin geveni olarak bilinen geven otu karaciğeri imha eden toksinlerin atılmasını hızlandıran ve bağışıklık sistemini güçlendirerek grip virüsüne karşı vücudun direncini artıran çaylardan biri.