Göz Altı Torbalarına Neler İyi Gelir ?

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

31 kişinin defterinde

Göz Altı Torbalarına Neler İyi Gelir ?

Yorgunluk, uykusuzluk, aşırı kahve tüketimi ve yaşa bağlı olarak ortaya çıkan göz altı torbaları bir çok insanın hayatını kabusa çeviren önemli bir cilt sorunudur. Göz altındaki deri, vücudumuzun en ince tabakalarından biri olduğundan dış etkilere karşı savunmasızdır. Zaten ilk kırışıklar genellikle göz çevresinden başlar. Bu nedenle göz altındaki torbalar yüzün genel duruşunu bozmakta, daha yaşlı bir görünüm uyandırmaktadır.

Her geçen gün yeni bir bitkinin ya da meyvenin insan vücuduna farklı faydaları çıkıyor. En sağlıklı olan doğal tedavi yöntemidir.

Örneğin; göz altı torbalarının görünüşünü azaltmak için sürekli yediğimiz çilek’i kullanabilirsiniz.

*Çilek dilimlerini göz altına koyup 10 dakika kadar beklendiğinde göz altındaki torbaların hafiflemeye başladığı fark edilebilir. Sıklık olarak haftada 1 -2 kez denemekte fayda vardır.

*Yine farklı yöntemlerden bir tanesi de demlendikten sonra çıkarılan çay poşetlerini buzdolabında soğuduktan sonra zeytinyağı ile silinmiş göz altlarına koyarsanız, bir süre sonra torbaların indiğini göreceksiniz.

*Göz altı torbalarına vücuttaki toksinlerde sebep olabilir. Bu yüzden toksinleri vücudumuzdan atmak için bol su tüketmeliyiz.

*Soğuk salatalık dilimlerini göz altında yarım saate beklemekle faydalı olacaktır.

*Düzenli uykuyu prensip haline getirin. Minimum 6 saat maksimum 10 saat uyuyun

*Alkol, kahve, beyaz şeker, peynir, kızarmış gıdalar, gazlı içecekler, beyaz un, et suyu, tuz, soya sosu içeren besinler sus tutulumunu teşvik eder. Bu besin ve içeceklerden mümkün olduğunca kaçının.

*Mümkün olduğunca besin yelpazesini geniş tutun. Bol bol yeşillik ve bitki çayları tüketin.

*Uyurken başınızı hafif dik tutun. Birkaç gün boyunca ilave bir yastık kullanarak ya da yastığınızı biraz yükselterek uyumaya çalışınız. Bu şekilde uyuma göz altında sıvı birikmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

*Yine başka basit yöntemlerden bir tanesi de evde göz maskesi bulundurmaktır. Soğuk, buz içeren maskeler genellikle hızlı bir şekilde göz altı dokusunu sıkılaştıracağından, hızlı bir rahatlama sağlar. Bunları 10 – 15 dakika kadar gözlerimizin üstünde tutmak da faydalı olacaktır.
[effecto-bar]