Bol Köpüklü Ayran Nasıl Hazırlanır

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

17 kişinin defterinde

Bol Köpüklü Ayran Nasıl Hazırlanır

Bol Köpüklü Ayran Nasıl Hazırlanır

Ayran, birçok insanın serinlemek için tercih ettiği bir içecektir. Yoğurt ile yapılan en faydalı içeceklerden biri diyebiliriz. Özellikle sıcak havalarda vücudun dengesini sağlayabilmek için bol miktarda tüketilebilir. Bol köpüklü bir ayran için birkaç detaya dikkat ederseniz konuklarınıza ikram ettiğiniz ayran ile lezzetli sunumlar hazırlamış olursunuz.

Bol köpüklü bir ayran için öncelikle yoğurduğunuzun kaliteli olması gerekmektedir. Özellikle evde yapılan yoğurt ile yaptığınız ayranın lezzeti farklı olacaktır. Köpüklü ve buz gibi bir ayran için yoğurt, süt, soda, tuz, su ve buz parçalarına ihtiyacınız olacak. Yoğurt ve sütü blenderınız da iyice karıştırıyorsunuz. Sütün ayrana krema kıvamı vermesi daha lezzetli bir ayran yapmanızı sağlayacak. Daha sonrasında soda, tuz ve buz parçalarını karışıma ekliyorsunuz. Ne kadar fazla blender ya da mikserde karışımı karıştırırsanız o kadar köpük olacaktır. Sonrasında göz kararı ile bir miktar suyu ekleyerek çırpmaya devam edebilirsiniz. Soda ayranın daha fazla köpürmesine ve lezzetinin diğer ayranlardan farklı olmasını sağlayacak. Karışımı iyice karıştırıp buzdolabın da daha fazla soğumaya bırakabilirsiniz.

Bol köpüklü ve lezzetli bir ayranın tadını veren süttür. Süt yoğurda krema tadı verdiğinden konuklarınıza ikram ettiğiniz ayranın daha fazla lezzetli geldiğini görebilirsiniz. Sodanın köpürtmesiyle konuklarınız sırrınızı öğrenmek isteyecektir. Farklı damak tatları için mutlaka denemenizi tavsiye ettiğimiz bu ayran yapımını eviniz de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.